Ekonomiczna mieszalnia dla wymagających

Przedstawiamy mieszalnię pasz dla drobiu, która świetnie się sprawdzi w mniejszych fermach, nie wymagających olbrzymich wydajności i przy niewielkich nakładach inwestycyjnych.

Mieszalnia jest obsługiwana przez dwa mieszalniki pionowe. Aby zachować idealną jakość struktury paszy, zastosowaliśmy śrutownik walcowy KS 400, który świetnie sprawdza się zarówno we współpracy z mieszalnikami pionowymi, jak i poziomymi. Tworzy on dawkę świetnie dostosowaną do układu pokarmowego, a tym samym trawioną przez drób.

Mieszalnia jest w pełni sterowana automatycznie. Posiada 8 stacji big-bagowych, z czego 5 posiada windy, a 3 są zasypywane ręcznie.

Warto zaznaczyć, że mieszalnia została zaprojektowana pod produkcję paszy bez GMO. Posiada zatem aż 12 stanowisk makroskładników, a wśród nich np. muszle. Właściciele sami uprawiają surowce takie jak: kukurydza, pszenżyto, pszenica, które cechują się wysoką jakością. Wykorzystują je do produkcji mieszanek pełnoporcjowych do hodowli. Wysoka jakość zbóż oraz dodatek naturalnych surowców takich jak: śruta słonecznikowa, susz z lucerny, suszona papryka, czy kwiat nagietka, przełożyły się na bardzo dobre wyniki hodowlane, ale przede wszystkim na jakość produkowanych jaj (smak, zapach i wartości dietetyczne).

Kury są hodowane w gospodarstwie zgodnie z najnowszymi wymaganiami Unii. Właścicielom zależy na dobrostanie i zadowoleniu ptaków, co przekłada się na wyniki produkcyjne. Prowadzą oni również odchów piskląt od fazy wylęgu po moment przesiedlenia do kurników, w których odbywa się już produkcja jaj konsumpcyjnych. Cała hodowla objęta jest stałym nadzorem służb weterynaryjnych.