Mieszalnia pasz dla drobiu – pełna automatyka

Przedstawiamy mieszalnię pasz dla drobiu w pełnej automatyce, która powstała w okolicy Bieżunia (powiat żuromiński).

W nowo wybudowanym obiekcie, obok dwóch kurników, znajduje się nowoczesna mieszalnia pasz Sobmetal. Zaprojektowana z myślą o rozwijającej się produkcji, bierze udział w procesie tworzenia własnej dawki pokarmowej dla brojlerów kurzych.

Mieszalnia produkuje 10-12 ton gotowej, idealnej pod względem struktury, paszy na godzinę. W systemie został uzyty mieszalnik łopatowy MPL 1000, przeznaczony do szybkiego i efektywnego mieszania porcjowego komponentów sypkich, w tym: pasz pełnoporcjowych, koncentratów i premiksów dla drobiu. Dzięki niemu hodowca może sam zająć się zarówno chowem, jak i mieszaniem pasz. Dokładność mieszania wynosi 1:100.000, dzięki czemu można stosować dodatki śladowe (10 g na 1.000 kg paszy).

Rozdrobnienie mieszanki w mlewniku walcowym gwarantuje niezwykle wysoką jakość oraz odpowiednią strukturę paszy, dzięki czemu jest ona świetnie trawiona przez zwierzęta. Uzyskujemy to, co najważniejsze – zwiększenie przyrostów przy jednoczesnym zmniejszeniu pobrania dawki.  Jest on w pełni zautomatyzowany, sterowany komputerowo, a do obsługi potrzeba tylko jednej osoby.

Dodatkowo mieszalnia posiada stację naważania mikro na 10 stanowisk big-bagowych.

Magazyny zbożowe mieszczą w sumie 750 ton, 600 – zboża i 150 – śruty sojowej. Komponenty są dostarczane do silosów przez kosz zasypowy, znajdujący się pod wiatą przejazdową.

Silosy spedycyjne znajdują się na rampie i mają wielkość 100 ton.