Mieszalnia pasz dla drobiu w Jędrzejowie

Uruchomiliśmy  kolejną mieszalnię pasz dla drobiu – tym razem w miejscowości Jędrzejów, gdzie hodowca utrzymuje brojlery kurze.

Warto zaznaczyć, że tego typu mieszalnia także świetnie sprawdzi się przy chodzie indyków, kaczek oraz kur niosek. Pasza pochodząca z takiej mieszalni stanowi bardzo dobrą dawkę dla ptaków o optymalnej strukturze, która powoduje prawidłową pracę układu pokarmowego i efektywne wykorzystanie składników odżywczych.

Mieszalnia jest oparta o mieszalnik poziomy łopatowy MPL z rozdrabniaczami walcowymi.

Dokładność mieszania w modelu MPL wynosi 1:100.000, dzięki czemu można stosować dodatki śladowe (nawet 10 g na 1.000 kg paszy).  Dzięki zastosowaniu kompleksowej automatyki i oprogramowania, mieszalnia może pracować w cyklu ciągłym nawet 24 godziny na dobę, osiągając 10 cykli produkcyjnych na godzinę.

Pojemność eksploatacyjna mieszarki – od 1.000 do 4.000 litrów, dla mieszanek paszowych y=0,55 tony/m3 wynosi 1100 kg. Czas napełniania mieszarki 5-6 sekund – przy napełnianiu ze zbiornika nadmieszarkowego i zasuwy nadmieszarkowej. Czas dozowania płynów (oleje, tłuszcze) – ok. 90 sekund. Czas mieszania na mokro po dodaniu płynów – ok. 180 sekund. Czas mieszania 5 minut.

Mieszalnik MPL to – szybkie i efektywne mieszanie porcjowe komponentów sypkich – pasz pełnoporcjowych, koncentratów i premiksów, a także pełna automatyka i sterowanie komputerowe.

Mlewnik walcowy skonstruowany przez naszą firmę, rozdrabnia materiał, który wpadając do kosza zasypowego rozprowadzany jest na całą długość szczeliny zasilającej. Ilość podawanego materiału uzależniona jest od prędkości wałka podającego oraz wielkości szczeliny zasilającej. Rozdrobnienie uzależnione jest od nastawionej wielkości szczeliny mielącej w zależności od potrzeb konkretnego przemiału.

Mieszalnia zaopatrzona jest w stację mikronaważania. Rampa na worki – big bag, z których premiksy i mikrokomponenty są pobierane w odpowiedniej ilości przenośnikami do zbiornika wagowego. Zaprojektowana specjalnie dla tej mieszalni. Sześć stanowisk big bagowych. Każda stacja ma swój przenośnik.

Dwa zbiorniki olejowe. Ocieplone i przygotowane do ogrzania oleju wodą z instalacji centralnego ogrzewania. Wykonane z blachy płaskiej stalowej i ocynkowanej. Posiadają filtyr między zbiornikiem i pompą.

Zdjęcia wykonane podczas montażu mieszalni w Jędrzejowie.