Mieszalnia pasz dla ośmiu tysięcy tuczników

Mieszalnia pasz ośmiu tysięcy tuczników w Podolinie, to kompleksowy system do produkcji wysokiej jakości paszy o podwyższonej wydajności, dzięki zastosowaniu, zamiast przenośników ślimakowych – podajnika kubełkowego marki Zumec.

Mieszalnia pasz opiera się o zbiornik wagowo-buforowy, w którym naważane są odpowiednie ilości poszczególnych komponentów dawki; śrutownik zasypowy, który tworzy strukturę paszy i jest jednocześnie jednym z najważniejszych urządzeń w mieszalni, stamtąd pasza trafia do dwóch mieszalników i jest bardzo dokładnie wymieszana. Poprzez podajnik kubełkowy trafia do silosów (każdy budynek ma swój) i na linię zadawania paszy do koryt.

Dodatkowo zastosowany został w tym układzie system zadawania oleju – zbiornik na rampie, na kółkach, którym można wyjechać z budynku, wymienić zbiornik z pustego na pełny i z powrotem umieścić na prawidłowym miejscu. Ponadto, natłuszczarka posiada czujniki wagowe, więc dawka oleju w odpowiednio naważonej ilości trafia prosto do mieszalników.

Mieszalnia może produkować 4 tony paszy na godzinę. Jest przewidziana na 8 tysięcy tuczników, musi więc wytwarzać ok. 30 ton gotowej mieszanki na dobę. Aby przetransportować ją w odpowiedni sposób do silosów paszowych zostały zamontowane specjalne rozdzielacze, przez które przenośniki ślimakowe dostarczają dawkę do poszczególnych 15-tonowych silosów, znajdujących się przy poszczególnych chlewniach.

Zobacz więcej naszych realizacji!