Nowoczesna mieszalnia dla 1.000 macior

Przedstawiamy naszą najnowszą realicję – mieszalnię pasz dla trzody chlewnej, która będzie tworzyć paszę o idealnej strukturze dla stada tysiąca macior.

Mieszalnia jest w pełni zautomatyzowana, a ze względu na dużą obsadę została oparta o mieszalnik poziomy, który bardzo szybko miesza duże ilości składników. Dokładność mieszania wynosi 1:100.000, dodatki śladowe 10g na 1.000 kg paszy. Czas napełnienia mieszarki to tylko 5 sekund! A czas mieszania wynosi 5 minut.

W mieszalni zastosowano śrutownik zasypowy, który charakteryzuje się najwyższą efektywnością oraz dużą przepustowością, a jego wydajność jest wyższa niż w przypadku rozdrabniaczy ssąco-tłoczących. Wykonany z blachy wzmocnionej Hardox, która ma większą żywotność o 40%.

Mieszalnia posiada stację mikronaważania, którą tworzy rampa na worki big bag, z których premiksy i mikrokomponenty są pobierane w odpowiedniej ilości przenośnikami do zbiornika wagowego.

Dozownik CCM – część podstawowa składa się z wytrzymałego zbiornika ze stali kwasoodpornej. CCM trafia do podajnika ślimakowego, który przenosi materiał do mieszalnika.