Park maszynowy

Automatyczna przecinarka taśmowa BEKA-MAK model BMSO-320

Zakres przecinanego materiału 320 mm

Nie ma na rynku lepszej maszyny, jeśli chodzi o cięcie elementów! Nie grzeje elementów, a wymiar jest bardzo dokładny. Automatyczna przecinarka taśmowa BMSO 320 do cięcia materiałów pełnych jak wałki i bloki, rury i profile stalowe, kształtowniki, żeliwo oraz metale kolorowe. Cięcie odbywa się tylko pod kątem 90°. Przecinarka posiada wzmocnione pionowe rolki z rowkowaniem i z napędem do podawania materiału. Szczęki prowadzące taśmę posiadają wkładki węglikowe i rolki w prowadnicach taśmy co dodatkowo usztywnia jej wejście w materiał i zapobiega wibracjom. Krańcówka ustawiania wysokości umieszczona na ramie zatrzymuje maszynę, gdy górna granica jest osiągnięta. Po zamocowaniu elementu obrabianego pomiędzy rolkami pionowymi w imadle nie jest potrzebne żadne dodatkowe mocowanie. Materiał jest podawany do ogranicznika z czujnikiem sterującym silnikiem posuwu pionowych rolek napędowych. Piła posiada licznik ciętych elementów i zatrzymuje się automatycznie, jeśli zostanie zerwany brzeszczot dzięki czujnikowi zerwania taśmy na kole napędowym. Na standardowym wyposażeniu przecinarki jest zbiornik chłodziwa współpracujący z pompą elektryczną dostarczającą chłodziwo do obydwu prowadnic oraz 1 szt. piły Bi-metalicznej.

Automatyczna Hydrauliczna prasa krawędziowa DENER PUMA XL

Długość maksymalna giętego elementu 3000mm nacisk 135 TON


Seria PUMA XL to zsynchronizowane hydrauliczne prasy w standardzie z 2D/3D kontrolerem graficznym, który umożliwia proste operacje gięcia, szybkie i łatwe projektowanie w trybie numerycznym lub 2D/3D z automatyczną kalkulacją sekwencji gięcia. Dodatkowo isnieje możliwość tworzenia projektów na komputerze PC i ich importu do maszyny poprzez USB lub sieć LAN.

Indywidualna konfiguracja urządzenia, możliwość pracy aż w 12 osiach i wykonanie zaawansowanych operacji gięcia oraz prosty interface użytkownika.

 

Wypalarka Plazmowa CNC CENTRO-SPAW

Stół roboczy 3000x1500mm. Zakres cięcia od 0,5 do 40mm

Urządzenie charakteryzuje się wysoką szybkością cięcia, zadowalającą jakością otworów, niewielkim skosem ciętej powierzchni.

4-OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE FADAL VMC15XT

Stół roboczy 760x400 mm

 

Tokarka CNC DOOSAN Puma

Długość toczenia max 1000mm, średnica max 450 mm Rewolwer 12 narzędzi w tym narzędzia napędzane

Jest programowalną tokarką przeznaczoną do wysokowydajnej obróbki tokarskiej przedmiotów. Przy zastosowaniu nowoczesnego sterowania uzyskano urządzenie do bardzo dokładnych detali z wysoką precyzją przy powtarzalności o prostych lub skomplikowanych kształtach.

Tokarka CNC TUJ 380

Długość toczenia max 500mm średnica max 350 mm Rewolwer 8 narzędzi

Tokarka TUJ-380 CNC ma charakter uniwersalny i jest wykonana w klasie precyzyjnej zgodnie z normą ISO 1708; 1989. Przeznaczona jest do wykonywania typowych prac tokarskich. Duża moc silnika oraz zastosowane do napędu suportów śruby toczne zapewniają uzyskiwanie dużej wydajności i dokładności obróbki. Napęd główny w tokarce realizowany jest za pośrednictwem przekładni pasowej przez silnik elektryczny o mocy 7,5 kW sterowany przetwornikiem częstotliwości. Zastosowanie we wrzecienniku przesuwnej dwójki kół zębatych pozwala na bezstopniową zmianę prędkości obrotowych wrzeciona w dwóch zakresach obrotów: 30÷800obr/min i 120÷3000obr/min przy zachowaniu optymalnych warunków skrawania (optymalne wykorzystanie mocy napędowej). Tokarka wyposażona jest w system sterowania SINUMERIK 802C base line lub system FANUC Oi Mate TC. Systemy te posiadają ręczne pokrętła elektroniczne. Synchronizacja obrotów wrzeciona z obrotami silnika posuwowego w osi Z pozwala na wykonywanie w szerokim zakresie wszystkich rodzajów gwintów o dowolnym skoku.

[1] [2]