Przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe do 50 ton.

Przenośniki służą do zasypu silosów zbożowych. Główny moduł konstrukcyjny stanowi trwały i szczelny kubełek, dzięki któremu jest możliwe przeniesienie materiałów sypkich, drobno i lekko ziarnistych oraz w kawałkach - luzem, na wyższe poziomy.

Może być stosowany do wszystkich rodzajów ziarna, oraz materiałów sypkich, takich jak: kukurydza, nasiona roślin strączkowych i oleistych, różne produkty paszowe (granulaty, śruty, brykiety i mączki) i inne.

Podajnik kubełkowy sprawdzi się w roli urządzenia załadowczego, przyczyniając się do usprawnienia prac oraz zmniejszenia kosztów. Rozwiązania są trwałe i niezawodne, o czym świadczą instalacje w dużych skupach zbóż, paszarniach, browarach itp. Duża wydajność, bezawaryjność, niskie koszty eksploatacji. Przenośnik kubełkowy wykonany jest w całości z blachy ocynkowanej wysokiej jakości.

Wszystkie elementy są łączone za pomocą połączeń śrubowych, co ułatwia montaż, przeglądy i obsługę urządzeń. Zaprojektowany jako konstrukcja modułowa, co pozwala na wstawienie urządzenia w każdy ciąg technologiczny.

W mieszalniach stosujemy przenośniki z ruchomym dnem, co zapobiega zaleganiu materiału.

Przenoszony materiał nie może przekraczać podanych parametrów:

  • Wilgotność do 30% (ziarna zbóż)
  • Gęstość usypowa 250 - 1200 kg/m3
  • Zanieczyszczeń słomiastych do 130 mm maksimum 35%
  • Wymiar cząstek do 70 mm
  • Usyp naturalny (kąt 20% - 45%)

Budowa:

W skład budowy przenośnika kubełkowego wchodzi stopa przenośnika J w której ułożyskowany jest bęben napinający wraz z system napinającym I który pozwala na utrzymanie odpowiedniego naciągu pasa wraz z kubełkami. Głowica przenośnika A posiada ułożyskowany bęben napędowy, oraz wysyp. Po jednej stronie głowicy na wałku napędowym zamocowany jest hamulec, reduktor oraz silnik B. Na bębnie napinającym oraz bębnie napędowym założony jest pas przenośnika E z zamocowanymi kubełkami F. Aby uzyskać wymaganą wysokość transportowanego produktu stopa przenośnika i głowica przenośnika połączone są ze sobą za pośrednictwem członów środkowych G. Pierwszy kanał stopy przenośnika posiada dekiel kanału do wglądu C, który umożliwia montaż pasa E z kubełkami jak i kontrolę poprawności naciągu pasa na bębnach. Produkt zasypywany jest do wsypu H stopy przenośnika a następnie transportowany kubełkami do głowicy przenośnika gdzie siłą odśrodkową wysypywany przez wysyp głowicy D na zewnątrz. W stopie przenośnika umieszczony jest siber stopy K służący do okresowych konserwacji i czyszczeń z resztek produktów.

Katalog online Sobmetal
KATALOG ONLINE
Obejrzyj w przeglądarce

Pobierz plik PDF

Zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami!

 

Kontakt